Poptávka: prázdný
 
 

Vybíráme jídelní židle z hlediska pohodlí a zdraví

Výběr dobrého a kvalitního nábytku ovlivní i zdraví. Sezení je totiž pro člověka oproti chůzi mnohem namáhavější, protože páteř není v přirozené poloze. Špatné sezení způsobuje problémy s ploténkami, krční páteří, krevním oběhem, zažíváním i dýcháním. I na jídelní židli jsou kladeny ergonomické požadavky, které diktují výšku sedáku nejméně 45cm od země , šířku a hloubku sedáku 40x40cm.

Je důležité aby měkké tkáně v podkolení nohou nebyly hranou židle příliš stlačovány, opěradlo by mělo by být přizpůsobeno tvaru páteře (ve výšce cca 20cm mírně prohnuté). Příliš kolmé, by mohlo vést k stlačování žaludku a k hrbení se. Na takovéto židli nevydržíte dlouho sedět v napřímené pozici a začnete záda nechtíc kulatit. Příliš nízké opěradlo neposkytuje zádům potřebnou oporu a již po chvilce může nepříjemně tlačit.Pozor na designové výstřelky sedacího nábytku


Některý sedací nábytek je vyráběn především na efekt. Tyto designové výstřelky jsou určeny pro příležitostné užívání, proto se nepředpokládá, že budou splňovat všechny parametry. Jsou určeny zejména pro mladé a zdravé. Zdraví škodlivé můžou být podezřele levné plastové židle čínské výroby. Mimo nízké kvality, mohou obsahovat v Evropě zakázaná změkčovadla. Dýcháme tak odpařující se jedovaté složky, které mohou nevratně poškodit zdraví.


Zpět na článek Jídelní židle z masívu nebo si můžete přečíst něco více na téma Moderní jídelní židle a stoly.


Navštivte naše prodejny v Praze a Ostravě!